Może Teatr Tańca Poleca!


Grupa Paparazzi Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie serdecznie zaprasza na wystawę fotografii "Barwa i Ruch" która odbędzie się 23 stycznia (piątek) o godzinie 19.00 w Galerii TESCO.

PRASA O NAS


Dziennik Wschodni, 19 września 2008

"... na nic nie licz" - PREMIERA
Sezon 2008/2009

Serdecznie witamy po pracowitych, ale obfitujących w inspiracje i nowe doświadczenia wakacjach. Rozpoczynamy sezon artystyczny 2008/2009! Już niebawem zaprosimy Was na premierę nowego spektaklu, nad którym intensywnie pracujemy już od jakiegoś czasu. Pokaz planujemy na ostatnie dni września. Szczegóły wkrótce.

Opracowanie Piotr Soroka, a zatańczą dla Was: Marzena Mackiewicz, Agnieszka Piróg, Grzegorz Radomski, Paulina Szkamruk i Adam Werduch.

Do zobaczenia w Chełmskim Domu Kultury!
Może Teatr Tańca na PolemiQach

Po przejściu eliminacji Może Teatr Tańca ze spektaklem "La Donna Est Mobile" miał szansę zaprezentować się w VIII Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Współczesnego PolemiQi.Już samo zakwalifikowanie się do festiwalu jest dużym wyróżnieniem. Celem Festiwalu PolemiQi jest przede wszystkim stworzenie możliwości zaprezentowania się młodych teatrów tańca z Polski w Warszawie. Pokazy obywały się w dniach 29-31 maja 2008 w Domu Garnizonu Warszawa.

Prezentacje są oglądane przez OBSERWATORÓW - autorytety z dziedziny tańca, reżyserii, dziennikarze i krytycy tańca. Obserwatorzy przyznają tzw. CERTYFIKATY JAKOŚCI w różnych kategoriach: jakość ruchu, osobowość sceniczna, dramaturgia przedstawienia, kompozycja, oryginalny pomysł. Od dwóch lat pojawiły się stypendia, które przyznawane są przez ważne ośrodki tańca współczesnego w Polsce: Śląski Teatr Tańca, Polski Teatr Tańca i organizatorów Lądeckiego Lata Baletowego, jak również Fundację Rozwoju Tańca.

Dodatkowo publiczność przyznaje swoją nagrodę: NAGRODĘ AKTYWNEGO WIDZA - statuetkę festiwalu.

W programie Festiwalu: warsztaty z zakresu tańca współczesnego, dramaturgii, kreacji postaci, jak również śpiewu, warsztaty dziennikarskie, Kino Tańca i warsztaty plenerowe_atak przestrzeni, jak również warsztaty fotograficzne.
PRASA O NAS


Nowy Tydzień Chełmski, 14 kwietnia 2008, nr 15(136)
"LA DONNA EST MOBILE" premiera juz 28 marca!

Po trudach związanych z przygotowaniem spektaklu na 11 osób z radością mówimy - już jest!

W oparciu o opowiadanie W. Goldinga "Klik Klik" powstał zupełnie nowy projekt grupy Może Teatr Tańca pt:"La Donna Est Mobile", który można będzie zobaczyc już 28 marca 2008 w Chełmskim Domu Kultury o godzinie 19:00. Serdecznie zapraszamy, tym razem będziemy naprawdę blisko. Wstęp oczywiście wolny.

Może Teatr Tańca POSZUKUJE!

Poszukujemy osób zainteresowanych tworzeniem wspólnego projektu pt: "La Donna Est mobile". Potrzebujemy do współpracy dwóch mężczyzn. Przygotujemy Cie do pracy, pokażemy Ci wszystko, co potrzebne. Najważniejsze są: otwartość, chęć i zaangażowanie. Przyjdź, spróbuj, przekonaj się. Premiera spektaklu przewidziana jest na przełom stycznia i lutego. Zapraszamy do współpracy!

LALKI Premiera!22 września, podczas imprezy Duch Charlie Chaplina zaprasza odbędzie się premierowy pokaz przedstawienia LALKI grupy Może Teatr Tańca. Najnowszy projekt jest opowieścią o życiu, o przemijaniu i o rolach, które gra każdy z nas.

Poza Może Teatr Tańca wystąpią: Teatr Małych Form Proscenium, Teatr Ognia Los Kulos, Estrada Dziecięca, Piotr Dopieralski oraz Stanisław Sawicki. Zapraszamy do Chełmskiego Domu Kultury o godzinie 18. Wstęp wolny, więc do zobaczenia!
LALKI

W najbliższym czasie, czyli tuż po wakacjach, rozpoczną się próby do nowej, autorskiej produkcji może teatr tańca pod tytułem "LALKI". Chcemy osadzić akcję w przestrzeni niescenicznej, tak żeby każdy mógł uczestniczyć w opowieści, jakby ją tworzył. Znowu podejmujemy ważną kwestię relacji międzyludzkich, próbujemy podpatrywać i odtwarzać pewne schematy zachowań, przejaskrawiamy je, przerysowujemy, dystansujemy. Premiera przewidziana jest na ostatnie dni września br., w Chełmskim Domu Kultury. W spektaklu kreacje tworzą min.: Marzena Mackiewicz, Grzegorz Radomski, Patrycja Czmuda, Sylwester Kot, Piotr Soroka...
LA DONNA EST MOBILE

na motywach opowiadania W. Goldinga "Klik Klik"

Przed wakacjami zakończyły się pierwsze próby, kolejnego projektu grupy może teatr tańca. Do prób wracamy po wakacjach, natomiast teraz pracowaliśmy nad naszą techniką tańca współczesnego, nad świadomością tego, co chcemy przekazać. Ponieważ po wakacjach wracamy do prób zdradzamy tylko szczegóły tej produkcji. Scenariusz czwartej już propozycji powstał na motywach opowiadania W. Goldinga pt; "Klik Klik", ale w naszej adaptacji nosi tytuł "La donna est mobile". Pokazujemy tradycyjne postawy mężczyzn i kobiet oraz świat, w którym wszystko się zmienia tak szybko, że czasem za tym nie nadążamy. Tym razem wystąpi aż 11 osób, które dopiero zaczynają przygodę z teatrem tańca, a dla niektórych będą to pierwsze w życiu kroki na scenie. W odróżnieniu od poprzednich spektakli będziemy bardziej teatralni, zabawniejsi, ale wciąż taneczni i niedosłowni. Na scenie pojawią się min.: Patrycja Czmuda, Marzena Mackiewicz, Sylwester Kot, Adam Wedruch, Grzegorz Radomski, Paulina Szkamruk i Marek Olejniczak. Całe przedsięwzięcie opracowuje Piotr Soroka. Jest to dla nas ważny projekt, potrzebujemy dużo czasu na odpowiednie przygotowanie, dlatego premiera zaplanowana jest na luty przyszłego roku.